Galeria

Zobacz fotorelację z drugiej konferencji TEDxTarnow:

Michał Leszek

Michał Wójcik

Piotr Sułkowski

Sidey Myoo

Weronika Idzikowska

Maciej Ustarbowski

The future is now

Pierwsza konferencja TEDxTarnow odbędzie się 24 czerwca 2017 roku, w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Rozpoczynamy o 15:15 (rejestracja uczestników), 16:00 (część właściwa), kończymy późną nocą /after party/. Motywem przewodnim naszego spotkania jest hasło THE FUTURE IS NOW. Zaproszeni Prelegenci udzielą odpowiedzi na pytanie: Czy żyjemy już w przyszłości /czy przyszłość jest teraz/, czy będzie tym co dopiero się wydarzy? Tak zadany temat poruszą naukowcy, biznesmeni z branży technologicznej, ludzie zajmujący się filmem, myśliciele wywodzący się z różnych środowisk oraz sfer życiowych.

Prelegenci

michal-leszek

Michał Leszek

Twórca marki Kruger&Matz
Michał Leszek - ukończył Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego na specjalizacji Informatyka i Ekonometria. Swoje pierwsze kroki w karierze zawodowej stawiał w finansach przedsiębiorstw w AVON, Ernst&Young oraz Deloitte, gdzie zajmował się analizami finansowymi i transakcjami fuzji i przejęć. Kolejne doświadczenia zbierał na rynkach finansowych w Saxon Financials oraz własnej firmie TWL Capital. Po udanej karierze w finansach w 2010 roku zdecydował się na zmianę drogi zawodowej i powrót do rodzinnej firmy Lechpol gdzie jako współwłaściciel i dyrektor marketingu stworzył Kruger&Matz – najbardziej wyrazistą markę na rynku polskiej elektroniki. Jego marzeniem jest by Kruger&Matz stał się marką globalną. Prywatnie pasjonat psychologii, rozwoju duchowego oraz wyścigów motocyklowych. Na konferencji opowie o psychologii sukcesu i osiągnięć w kontekście wyzwań jakie stawia współczesna technologia i trendy społeczne przed młodymi ludźmi.

piotr-sulkowski

Piotr Sułkowski

Fizyk, adiunkt na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego
Piotr Sułkowski (dr hab.) – zajmuje się fizyką teoretyczną, w szczególności matematycznymi aspektami teorii strun i kwantowej teorii pola; prowadzi też badania z zakresu biofizyki. Jest adiunktem na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz pracownikiem California Instiute of Technology (USA); prowadził badania m.in. także na Harvardzie, Uniwersytecie w Amsterdamie, Uniwersytecie w Bonn. Laureat grantu ERC Starting Grant – najbardziej prestiżowego grantu naukowego Unii Europejskiej. Zajmuje się też popularyzacją nauki, m.in. prowadzi portal internetowy „Zapytaj fizyka”. Do jego pasji, oprócz nauki, należą też wędrówki – wysokogórskie, na nartach, jak też w różnych innych okolicznościach – oraz muzykowanie. Wykład dotyczyć będzie różnych nieoczekiwanych związków fizyki z matematyką, rozumianych tradycyjnie, jak też zupełnie nowych, odkrytych w ostatnich latach. Zwróci uwagę na zaskakujące konsekwencje takich powiązań, zarówno matematyczno-fizyczne, jak też filozoficzne.

sidey-myoo

Sidey Myoo

Academia Electronica, Zakład Estetyki, Instytut Filozofii, Uniwersytet Jagielloński, Zakład Teorii Sztuki Mediów, Wydział Intermediów, Akademia Sztuk Pięknych, im. Jana Matejki w Krakowie
Sidey Myoo – od 2007 pseudonim naukowy prof. dr hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki, który pracuje w Zakładzie Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Wydziału Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki elektronicznej. Od 2003 zajmuje się również filozofią sieci oraz futurologią. W 2007 roku powołał Academia Electronica – niezinstytucjonalizowaną uczelnię, działającą na wzór uniwersytetu, w środowisku elektronicznym Second Life, gdzie prowadzone są oficjalne kursy akademickie.
Sidey podczas wystąpienia opowie o technologicznej naturze człowieka. Treści będą prezentowane w nawiązaniu do najnowszych technologii immersyjnych i augmentalnych. Prezentacja prowadzona będzie hybrydowo, tzn. będzie równocześnie przebiegać w Academia Electronica w Second Life oraz na deskach tarnowskiego Teatru.

weronika-idzikowska

Weronika Idzikowska


Bada i uczy, jak posługiwać się narzędziami kultury w procesie zmiany społecznej oraz w jaki sposób skutecznie oddawać głos tym grupom społecznym, które „jak ryby głosu nie mają”. Stale współpracuje z Małopolskim Instytutem Kultury w Krakowie i Instytutem Teatralnym im. Z. Raszewskiego w Warszawie. Prowadzi szkolenia dla dorosłych zainteresowanych podejmowaniem długofalowych działań na rzecz rozwoju społeczności dziecięcych oraz budowaniem i wzmacnianiem dziecięcych i młodzieżowych form współdecydowania o sobie i o świecie. Stronniczka idei powszechnej i wspartej o dialog edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych, w której wszyscy mamy prawo do wyrażania swoich poglądów i moc do zmieniania świata.
W swoim wystąpieniu opowie o tym, jak i po co oddawać dzieciom i młodzieży głos w sprawach społecznie ważnych oraz jakie skutki dla naszej przyszłości może mieć wyłączenie dzieci i młodzieży z debaty społecznej i współdecydowania o świecie.

michal-wojcik

Michał Wójcik

Młody wynalazca i konstruktor, tegoroczny maturzysta
Michał Wójcik - absolwent III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie oraz najmłodszy uczestnik TEDxTarnow, a być może najmłodszy uczestnik TEDx w Polsce. Jego pasjami jest robotyka i astronomia, w obu dziedzinach odnosił sukcesy w konkursach międzynarodowych (Austria, Indie) zajmując bardzo wysokie lokaty. W przyszłości planuje pracować nad badaniami w robotyce i sztucznej inteligencji. Podczas wykładu przedstawi rolę sztucznej inteligencji w naszym życiu, omówi również dlaczego powinniśmy wiedzieć, jak ona funkcjonuje.

maciej-ustarbowski

Maciej Ustarbowski

Były oficer BOR, współzałożyciel BOR Grupy
Maciej Ustarbowski – twórca BG System Samoobrony, instruktor samoobrony, taktyki i technik interwencji, taktyki jazdy specjalnej, strzelectwa, wspinaczki wysokogórskiej, survivalu, ratownik, wielokrotny uczestnik misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie, odznaczony Gwiazdą Iraku, Gwiazdą Afganistanu, odznaczeniami NATO za misje pokojowe w BOŚNI i AFGANISTANIE, oraz za współpracę na rzecz pokoju w IRAKU. Dowódca plutonu zwiadu i dalekiego rozpoznania sił IFOR 16 batalionu powietrznodesantowego 6 Brygady Desantowo – Szturmowej w Bośni, były dowódca zespołu ochrony Close Protection Team ambasady i ambasadora RP w Afganistanie. Był starszym specjalistą do spraw ochrony MSZ. Członek i współzałożyciel Polskiego Związku Instruktorów i Trenerów Formacji Ochronnych IP System. Prowadzi zajęcia na Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie z zakresu walki w bliskim kontakcie. Jest członkiem Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK.
Maciej podczas swojej prelekcji zauważy, że wprawdzie nowe technologie pomagają nam w codziennym życiu, jednak nie wyręczają nas z bezpiecznego myślenia. To właśnie poleganie na sobie i na swoich umiejętnościach pomoże nam w sytuacjach kryzysowych. Bezpieczne myślenie będzie tutaj kluczem.

Agenda

15:15 – 16:00

REJESTRACJA UCZESTNIKÓW

16:00 – 16:30

OTWARCIE TEDxTarnow

16:30 – 18:00

I SESJA

Icebreaker
Michał Leszek – Sukces w czasach Insta
Michał Wójcik – Jak działa sztuczna inteligencja i dlaczego powinniśmy to wiedzieć
TED Talk
Piotr Sułkowski – The Future of Physics is Now?

18:00 – 18:30

PERFORMANCE – KATARZYNA GÓRSKA (ARSTECHNE)

18:30 – 19:30

PRZERWA ORAZ WARSZTATY KREATYWNE

19:30 – 21:00

II SESJA

Dessislava Boshnakova – Have you ever tried Popara for breakfast
Dawid Ostrowski – Działaj lokalnie, zmieniaj globalnie. Od lokalnej społeczności do globalnej widoczności
Piotr Durak – Moda na śmierć i zniszczenie, czy próba ucieczki przed pędzącym światem?
TED Talk /Karola Stachowicz – TEDxKatowice/
Zespół Obvilion: Gabriela Nawój, Aleksandra Pikul, Krystian Karczewski
Przerwa

21:00 – 21:20

ZAKOŃCZENIE TEDxTarnow

21:20 – 23:00

Afterparty

Team

Rafał Urbaś

Rafał Urbaś

Od 1998 roku związany z radiem oraz kolejno od 2005 z sektorem organizacji pozarządowych. Pochodzi z Tarnowa do którego powrócił po studiach w Lublinie. Kanonista, magister administracji. Obecnie przedsiębiorca zaangażowany w rozwój nowych technologii. Pomysłodawca oraz główny organizator TEDxTarnow.

Jakub Słowik

Społecznik, pracujący zawodowo na rzecz osób przewlekle psychicznie chorych oraz społeczności senioralnych. Mocno zaangażowany w sektor organizacji pozarządowych. Niepoprawny idealista i straszny gaduła. Konstruktywnie zarządza chaosem – swoim i innych. Pomysłodawca oraz główny współorganizator TEDxTarnow.

Jakub Słowik
Agnieszka Poliwka-Jeż

Agnieszka Poliwka-Jeż

Trenerka biznesu i animatorka kultury. Współtwórczyni projektu Tarnowska Liga Debatancka. Wykładowczyni w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Twórczyni programu stypendialnego pn. Fundusz Stypendialny „Otwieramy Horyzonty”. Od wielu lat koordynatorka różnych projektów: międzypokoleniowych, edukacyjnych i kulturalnych. W zespole zajmuje się pozyskiwaniem funduszy (fundraising) i przygotowywaniem do wystąpień mówców.

Mirosław Kapałka

Programista rozpoczynający swoją przygodę od Atari 65 XE w wieku 10 lat. W latach 1993-2004 szczypiornista oraz reprezentant Tarnowa, Małopolski oraz Polski w piłce ręcznej. Absolwent WSIiZ w Rzeszowie, kierunków multimedialne systemy globalne oraz systemy i sieci komputerowe. Pasjonata nowych technologii, a zawodowo – właściciel firmy związanej ze światem aplikacji mobilnych.

Mirosław Kapałka
Barbara Wołowicz-Guzik

Barbara Wołowicz-Guzik

Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Opolskim. Na co dzień stara się zarazić miłością do nauki języka angielskiego dzieci ze szkoły podstawowej w Tarnowie. Lubi przebywać wśród osób twórczych, otwartych na świat, chętnych do poznawania nowych rzeczy, dlatego wstąpiła do grona TEDowiczów. Każdą wolną chwilę przeznacza na tłumaczenie prelekcji TED z języka angielskiego na polski. W zespole TEDxTarnow odpowiedzialna za tłumaczenia oraz wolontariuszy.

Daniel Cholewiak

Społecznik, zaangażowany w sprawy lokalne, radny osiedla Strusina, członek założyciel Stowarzyszenia Anioł Struś – Inicjatywa Miejska. Zwolennik działania, przeciwnik ograniczeń i nonsensu w życiu codziennym. Racjonalny marzyciel, doskonały słuchacz. Zawodowo obeznany z prawie każdą branżą. Szczęśliwie znajduje się zawsze tam, gdzie dzieje się coś ciekawego.

Daniel Cholewiak

Partnerzy strategiczni

Partnerzy Organizacyjni

PartnerArtystyczny

Kontakt

Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: office@tedxtarnow.com